Kurumsal

Biltera Bilişim Teknolojileri ve Radyo Frekanslı Tanımlama Sistemleri A.Ş. 2008 yılında kurulmuştur. Ana amacı diğer teknolojilerle yapılması mümkün olmayan veya zahmetli olan her türlü işi Radyo Frekanslı Tanımlama Teknolojisi(RFID) yardımı ile yapmak, var olan problemlere, uzaktan okuma, uzaktan yazma, aynı anda birden çok ürün okuma gibi RFID teknolojisinin avantajlarından faydalanarak daha önce düşünülmemiş, farklı bakış açıları ile rfid uygulamaları alanında çözümler üretmektir.

Biltera, araç takibi gibi klasik RFID uygulamaları yerine daha önce yapılmamış ve bu iş yapılamaz denilen işlere rfid sistemleri ile çözümler üretmeyi hedeflemektedir. Kısa sürede dünyanın önde gelen okuyucu ve etiket üreticileri ile işbirliğine giden Biltera, ThingMagic, Motorola, Intermec, Zebra, Smartrac, Omni-Id, Xerafy, Confidex gibi Rfid sektörünün önde gelen firmalarının Türkiyedeki yetkili satıcısıdır. Ayrıca RFID portalları konusunda rakipsiz olan Jamison firmasının çözüm ortağıdır. Türkiye'nin yazılım devi Logo Business Solutions'ın da çözüm ortağı olan Biltera bünyesinde bulundurduğu Logo uyarlama uzmanları ile Logo müşterilerine entegre RFID çözümleri sunmaktadır. Kütüphane Yönetim Sistemleri alanında Türkiye'nin en önde gelen firması Mikrobeta'nın çözüm ortağı olan Biltera, Mikrobeta'nın kütüphane yazılımı MİLAS'la ve Kültür Bakanlığı Halk Kütüphanlerinde kullanılan KOHA ile entegre çalışan RFID uygulamaları geliştirmektedir. Düzenli olarak uluslararası eğitimlere katılan firmamız, RFID teknolojisindeki gelişmeleri Türkiye'de en yakından takip eden firma konumundadır.

Öte yandan RFID uygulamalarında yaygın olarak kullanılan kapı, portal ve kioskların da tasarım ve yerli imalatını gerçekleştiren Biltera, bu alandaki yüksek maliyetli ithal ürünlere alternatif çözümler sunmaktadır. İşletmelerde giriş - çıkışlarda, fabrika - depo kapılarında ise portal uygulamalarında kullanılabilecek bu imalatlarımız, ihtiyaca göre değişik boyutlarda ve şekillerde üretilmektedir.

RFID uygulamalarındaki üç temel ilkemiz şunlardır :

Dünya Markaları, Düşük Fiyatlar, %100 Müşteri Memnuniyeti.